Opoja.net
Meka Mish e re

10-vjet në NATO, Shqipëria mirëpret aleatët në Tiranë

Në 10-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në Aleancën e Atlantikut të Veriut sot do të mblidhen në Tiranë përfaqësues nga 29 vendet të cilat janë pjesë e kësaj organizate.

Në kujdesin e Ministrisë së Mbrojtjes, në kryeqytetin shqiptar do të zhvillohen një sërë aktivitetesh të nivelit të lartë.

Prej orës 11:00 në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë do të mbahet një nga aktivitetet kryesore.

Aty janë ftuar të marrin pjesë: ministra të Mbrojtjes dhe shefa shtabesh të vendeve anëtare dhe komandave të NATO-s, ambasadorë, atashe të akredituar në vendit tone, parlamentarë, flamurtarë të vendeve anëtare të NATO etj.

KG 1

Mos i humb

Shqipëri, alarmante lindjet barazohen me vdekjet

Opoja.net

Shqipëria po pakësohet dhe po plaket

Opoja.net

Rama zbardh mëngjesin me një urim për Kosovën

Opoja.net

Gripi shkakton viktima

Opoja.net

Shqiptarët udhëtojnë pa viza në një tjetër vend të botës

Opoja.net

Kryeministri Rama merr post të ri

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net