Opoja.net
Meka Mish

24 vjeçri humbi jetën pasi u rrëzua nga kali, flasin dëshmitarët e rastit tragjik në Dragash

Se si ndodhi rasti tragjik tregojnë dëshmitarët.

Në Dragash ka humbur jetën aksidentalisht 24 vjeçari Muhamer Mustafa që njihej edhe si kalorësi i shpejt i Brodosanës.

Kalërimin e kishte pasion dhe këtë Muhamer Mustafa e kishte shprehur qysh moti. Por dita e premte ishte fatale për të teksa ishte me kali.Dëshmitarët kanë versione të ndryshme për rastin.

Muhameri ishte së bashku me Durim Salihun i cili rrëfeu ngjarjen.Sipas Durimit gjithçka kishte ndodhur kur ata kishin ndaluar kuajt.E Muhameri më pas ishte rrëzuar nga kali.

Ushtrimet ai po i bënte për të marrë pjesë në garën tradicionale që mbahet më 16 qershor në ditën e çlirimit të Dragashit e që organizohet nga Behar Salihu, bashkëfshatar i të ndjerit.24 vjeçari kishte pak ditë që ishte kthyer nga Mali i Zi, pasi atje punonte në ndërtimtari.

Lajmin e kobshëm familja e tij e kishte marrë tek pasi ai kishte ndërruar jetë.
Rastin e Muhamerit e përjetuan rëndë të gjithë në fshatin Brodosanë të cilët morën pjesë dhe në varrimin e tij të shtunën.

Ndërkohë kryeprokurori i Prizrenit Avni Shala tha se rasti është cilësuar si aksident dhe se nuk ka asgjë të dyshimtë.

Mos i humb

Vidhen para në një shtëpi Dragash

Opoja.net

Dragashi argëton diasporën me Festival folkloriko – burimor

Opoja.net

Është nënshkruar kontrata për zgjerimin e rrugës Zhur-Dragash-Zaplluxhe-Brod

Opoja.net

Theren me thikë dy pylltar në Dragash

Opoja.net

Të mërkuren sërish është aksidentuar një kamion në dalje të fshatit Plavë të Dragashit, fatmirësisht pa të lënduar

Opoja.net

Dhjetë të akuzuarit mohojnë se kishin lejuar bagëtitë të kullosnin në pronën e të dëmtuarit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net