Opoja.net
Meka Mish e re

83 vjeçari nga Dragashi udhëton për të parë Kosovën

Kosova do të ndeshet ndaj Bullgarisë në mbrëmjen e sotme, në takimin e parë të vlefshëm për kualifikueset e Europianit. Një stadium i stërmbushur do të jetë në “Fadil Vokrri”, atje ku do të synohet edhe fitorja e parë në grupin A për dardanët.

Por tek tifozët më të veçantë, renditen dy të moshuar që gjenden së bashku në stadium. Me flamurin shqiptar dhe simbolet e Kosovës, stadiumi i “Fadil Vokrrit” merr një tjetër hijëshi. “Opoja.net” konfirmon se njëri prej të moshuarve ka udhëtuar 130 kilometra, nga Komuna e Dragashit, për të mbështetur Kosovën.

Image may contain: 8 people, including Yzer Mejzini and Qendrim Mejzini, people standing

 

Image may contain: 8 people, including Qendrim Mejzini, people standing and outdoor

 

Image may contain: 3 people, people smiling, people standing and outdoor

Mos i humb

Lajm i madh nga Arbër Zenelin

Opoja.net

Vidhen para në një shtëpi Dragash

Opoja.net

Maldini: Modric është perfekt për Milanin

Opoja.net

Kosovare Asllani bëhet ‘galaktikja’ e parë, nënshkruan me Real Madridin

Opoja.net

Dragashi argëton diasporën me Festival folkloriko – burimor

Opoja.net

Arsenali mposht Bayernin në International Champions Cup

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net