Opoja.net
Meka Mish

A do të luaj Ronaldo në ndeshjen kundër Ajaxit, ja ҫfarë thotë Allegri

Allegri ka folur rreth asaj se a do të jetë Ronaldo pjesë e ndeshjes kundër Ajaxit.

Juventus e ka vazhduar mbrëmë rrugëtimin e lehtë në Serie A, duke shënuar fitore me rezultatin 2:1 në përballjen ndaj Milan.

Kështu, ‘zonja e vjetër’ është vetëm një pikë larg titullit të kampionit në Serie A (matematikisht), pasi janë me më shumë se 20 pikë përpara vendit të dytë.

Përkundër punës së lehtë në kampionatit italian, skuadra e Massimiliano Allegrit është e fokusuar në triumfin në Ligën e Kampionëve, ku në fazën e ardhshme do të takohet me Ajax.

Në dyshim për ndeshjen ndaj holandezëve është ylli portugez, Cristiano Ronaldo, për të cilin Allegri shpreson se do të kthehet në kohë.

“Ai gjithmonë ndihet i gatshëm, por i kam thënë të pushoj. Ne kemi besimin se do ta kemi atë për ndeshjen ndaj Ajax, e cila luhet të mërkuren” ka thënë Allegri për ‘Sky Italia’, transmeton lajmi.

Kujtojmë se ndeshja mes Juventus dhe Ajax Amsterdam do të jetë e vlefshme për fazën çerekfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Rikthimi i pesë herë fituesit të ‘Topi të Artë’ do të ishte një ndihmë e madhe për italianët.

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net