Opoja.net
Meka Mish

Afaristi Piraj hap debatin: Kosova është vendi me më shumë nevojë për punëtorë në Evropë

Afaristi i njohur nga Plava, Burim Piraj, pronar i kompanisë ‘Meka’, përmes një shënimi në rrjetin social Facebook, ka hapur një temë të ndjeshme, siç është ajo e punësimit dhe punimit të tokave, shkruan Opoja Sot.

Ai ka shkruar se Kosova ka mungesë të fuqisë punëtore, dhe se shumë ara e fusha kanë mbetur djerrina.

Piraj ka ‘fajësuar’ edhe mërgimtarët, pasi sipas tij ata nuk po e tregojnë të vërtetën se si fitohen të ardhurat në vendet ku ata punojnë. /Opoja Sot/

Më poshtë po u japim shënimin e plotë të afaristit Piraj

Kosova është vendi me më shumë nevojë për punëtorë në Evropë!

Sa shumë ara dhe fusha kanë mbetur djerrina në mungesë të fuqisë punëtore!
Edhe ata që i kanë arat e veta ankohen se nuk kanë, fasule, patate, perime, pemë dhe zarzavate të tjera!

A mos ndokush po ëndërron se bashkësia ndërkombëtare duhet me ja lëvrua arën e me ia mbjellë të korrurat?

Kosovën e braktisin pa punëtorët me ëndrrën e kahershme me gjet një punë që “tërë ditën rri”.

Punë e tillë nuk ka ekzistuar asnjëherë! Po kur kanë ardhur nga perëndimi gurbetqarët për të mos i treguar të tjerëve se në punën që punon tërë ditën se qon as kokën lartë ju kanë thënë njerëzve se e ka atje një punë që tërë ditën rri!

Jeta është e shkurt dhe shumë e vështirë për pa punëtorët!

Puna është një prej faktorëve thelbësor që njeriut i sjell të mira dhe lumturi në jetë!

Gjiganti

Mos i humb

Thaçi: Të bashkohemi për dënimin e gjenocidit të Serbisë

Opoja.net

Gashi në Berlin: Kosova e përkushtuar në bashkëpunim rajonal në fushën e rinisë

Opoja.net

Kosovari i verbër, lexues entuziast i Kur’anit

Opoja.net

Përfaqësuesit e Preshevës: Bashkimi me Kosovën, e vetmja zgjidhje

Opoja.net

Kontingjenti i Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtrimin e NATO-s “Immediate Response-19”

Opoja.net

Rreth gjashtë muaj nga vendosja e taksës – eksporti i produkteve serbe në Kosovë ka rënë prej 98.2 për qind

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net