Opoja.net
Meka Mish

Aksidentoi për vdekje vogëlushen në Zaplluxhe, dënohet me gjobë

Një burrë nga Prizreni me inicialet V.L u dënua me gjashtë muaj burg për rrezikim të trafikut por që ky dënim iu zëvendësua me 1 mijë e 500 euro gjobë.

Gjykata Themelore e Prizrenit e shpalli fajtor V.L. nga Prizreni, për shkak se ka kryer veprën penale rrezikim i trafikut.

Gjyqtari gjykues duke aprovuar pëlqimin e të akuzuarit për zëvendësimin e dënimit me burgim në dënim me gjobë, dënimi me burgim në kohëzgjatje prej gjashtë muajve, i’u zëvendësua në dënimin me gjobë në shumën prej 1.500 euro.

Sipas aktakuzës, i pandehuri më 6 qershor 2017 në në fshatin Zaplluzh – Komuna e Dragashit, duke drejtuar automjetin transportues “Daimler Crusler” të Sh.P.K, “Kajmak – Algida” nuk ia ka përshtatur kushteve dhe rrethanave në rrugë duke mos i kushtuar kujdes të duhur këmbësorëve, përderisa ishte duke lëvizur mbrapa (rikferc) e godet këmbësoren – viktimën A.A., me gomën e pasme të anës së djathtë të automjetit, ku viktima ishte me një fëmijë tjetër 5 vjeçar duke u kthyer për në shtëpi.

V.L së bashku me bashkudhëtarin e tij pas goditjes së viktimës ishin larguar pa u ndalur, viktima ishte dërguar nga prindi në ambulancën e fshatit pa shenja jete ku i ishte konfirmuar vdekja./Kallxo.com

Gjiganti

Mos i humb

Dragash: Kërc ënon bashkëshorten nëpërmjet mesazheve telefonik

Opoja.net

Aks ident trafiku në Dragash, një grua bëhet për spital

Opoja.net

Aksident trafiku pa lëndime në aksin rrugor Prizren – Opojë

Kushtrim Guraj

Ndodhi ajo që pritej – Aksident tek Laku i Rapçës!

Opoja.net

Qenët e bariut mb*ysin ujkun në Dragash

Opoja.net

Vajza nga Prizreni doli nga shtëpia dhe nuk u kthye më, policia jep detaje

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net