Opoja.net

Apel nga Këshilli i fshatit Zaplluxhë!

Një njoftim për të gjithë prindërit si dhe nxënësit e fshatit Zaplluxhe me qen se tani më jemi hyrë në sezonin Dimëror dhe ku tek ne fillon me herët se në shumë vende të tjerë të Kosovës andaj ne si këshill i fshatit jemi të obliguar të ju njoftojmë.

Në këto ditë Dimeri ju lutemi të gjithë nxënësve që të cilët përshkojnë udhën qdo ditë për në shkollë si dhe prindërve të tyre që të kenë kujdes të shtuar se në fshatin tonë janë shtuar më të madhe Qentë endacakë që të cilët enden rrugëve dhe herë pas here ata përpiqen që edhe të ju sulmojnë e veçanërisht tek fëmijët e vegjël.
Ky njoftim është i paraparë jo vetëm për banorët e fshatit Zaplluxhe por edhe për të tjerat lokalitet ku gjendja është pothuajse e njëjta si tek ne.

Mos i humb

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Janë mbajtur ligjërata nga të rinjet e kuvendit të Dragashit për nder të Javës Ekologjike

Opoja.net

Lëvizja VV në Sharr me aksion simbolik për Ditën Ndërkombëtare të Tokës

Opoja.net

Çudia e fundit në Restelicë, delja hypi mbi kulmin e një shtëpie (Foto)

Opoja.net

Fshati Zaplluxhe vendbanimi më i skajshëm i Opojës

Opoja.net

Manifestohet dita e shkollës “Ruzhdi Berisha” njëherit përvjetori i 50-të i kësaj shkolle (Foto)

Opoja.net

Myftiu i BIRK-së Mr. Naim Tërnava mbajti takim me imamët e KBI-së të Dragashit

Opoja.net

Aksident trafiku pa lëndime në aksin rrugor Prizren – Opojë

Kushtrim Guraj

Mevludin Krasniqi uron 50 vjetorin e Gjimnazit ” Ruzhdi Berisha ” Dragash

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net