Opoja.net
Meka Mish

Aplikacioni Your Phone nga Microsoft, më i shkarkuari në Play Store

Pasi ka braktisur sistemin operativ Windows 10 për telefona, Microsoft po përqafon gjithnjë e më shumë Android dhe iOS dhe po përmirëson ndërveprimin me Windows për PC. Një shembull i kohëve të fundit për këtë është aplikacioni i Your Phone i kompanisë, që bën të mundur dërgimin e teksteve nga kompjuteri juaj dhe qasjen e lehtë në fotot e ruajtura në telefonin tuaj Android.

Aftësia për të hyrë dhe për të përdorur një telefon nëpërmjet Windows 10 ka tërhequr shumë njerëz – siç tregoi interesimi për aplikacionin. Në fakt, aplikacioni Your Phone është aplikacioni numër një në dyqanin e Google Play.

Duke pasur parasysh që ky aplikacion ka qenë i mundshëm për shkarkim vetëm për disa ditë, fakti që tashmë është aplikacioni i parë në listë është mjaft mahnitës. Duket se aftësia për të hyrë në mesazhe dhe tekste përmes Windows është jashtëzakonisht mbreslënëse për përdoruesit e Android.

Lajmi i suksesit të Your Phone u nda në Twitter nga Vishnu Nath, kreu i menaxhimit të programit në Microsoft Mobility, i cili poashtu falemnderoi të gjithë përdoruesit.

Popullariteti i Your Phone do të rritet, pasi Microsoft ka plane të mëdha në mendje për aplikacionin – si në Android dhe iOS – prandaj ka veçori të reja emocionuese në horizont. /Telegrafi/

Mos i humb

Aplikacioni i popullarizuar, që është shkarkuar më së shumti

Opoja.net

Facebook do t’i paguajë njerëzit për informacionet se si e përdorin telefonin

Opoja.net

Instagram prezanton aftësinë e shtimit të teksteve të këngëve në Instagram Stories

Opoja.net

Hakerat mund të marrin fjalëkalimin tuaj duke dëgjuar se si i shtypni shkronjat

Opoja.net

Windows 10 përforcon pozitën prijëse mes sistemeve operative desktop

Opoja.net

AMD prezantoi procesorët 12-core, me çmim shumë ekonomik (Foto)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net