Opoja.net
Meka Mish

Apple po vjen me iPhone XL?

iPhone i ardhshëm dhe më i madh i Apple, potencialisht i quajtur iPhone XL, mund të jetë i planifikuar për të marrë ekranin më të shkëlqyer ndonjëherë – më të ndritshëm se iPhone X.

Apple pritet të përdorë një ekran LCD në iPhone XL, në krahasim me OLED të nivelit të lartë që gjendet në iPhone X. Kjo do t’i lejonte kompanisë të sjell një ekran më të madh pa kushtuar shumë.

Tani Patently Apple është duke spekuluar se iPhone XL do të ketë një ekran MLCD + 6 inçësh të prodhuar nga LG. E njejta teknologji ekrani gjetur në LG G7 ThinQ të ri, që menaxhon 1000 thërmi të shkëlqimit. Kjo e bën atë 1/3 më të ndritur se iPhone X.

Ky lloj i ekranit do të lë përshtypje për madhësinë dhe shkëlqimin, por gjithashtu mund të ketë anët negative. Meqë kjo shfaqje kërkon një shtresë shtesë të xhamit dhe një sensor të filmit të hollë, nuk ka të ngjarë që të mbështesë 3D Touch. Kjo përshtatet me thashethemet e tjera që kanë sugjeruar se Apple mund të lë 3D Touch në të ardhmen.

Apple pritet të zbulojë iPhone XL së bashku me një iPhone XI të ri dhe iPhone 9 më vonë këtë vit.

Gjiganti

Mos i humb

BE-ja me ligje të reja për ndëshkimin e sulmeve kibernetike

Opoja.net

Instagram shton ‘Stories’ në sektorin Explore

Opoja.net

Facebook konfirmon ndryshimet në platformë, do të shfaq postime më të rëndësishme për ju

Opoja.net

WhatsApp: Hakerët kanë sulmuar përdoruesit në iPhone dhe Android, përmes kodit

Opoja.net

Si është të punosh në ambientet e zyrave të Facebook – rrëfimi i Florentina Feratit, shqiptares që punon për kompaninë

Opoja.net

Whatsapp së shpejti nuk do të punoj në telefonat Windows

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net