Opoja.net
Meka Mish

Baça nuk gabon ndaj Rayo Vallecanos, vazhdon me fitore në krye të La Ligas

Barcelona ka fituar edhe ndaj Rayo Vallecanos në La Liga, këtë herë me rezultatin 3-1.

Edhe pse katalunasit nuk fituan me rezultat të thellë, ata ishin dukshëm më të mirë në fushën e lojës.

Golin e parë në takim e shënuan mysafirët me anë të Raul De Tomas në minutën e 24, por nuk kaloi shumë dhe rezultati u barazua, ishte Gerard Pique (38′) ai që dërgoi skuadrat në pushim me rezultatin 1-1.

Gerard Pique duke festuar golin me Vidalin (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Barçën në epërsi e kaloi Lionel Messi (51′) nga pika e bardhë, ndërsa argjentinasi ishte afër të shënojë edhe nga gjuajta e lirë në minutën e 70-të.

Goli i qetësisë erdhi nga Luis Suarez në minutën e 82-të, uruguaiani shënoi pas asistimit nga Ivan Rakitic.

Festa e Lionel Messit (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Pas kësaj fitore Barcelona vazhdon në pozitën e parë me 63 pikë, ndërsa Vallecano vazhdon e parafundit me 23 pikë.

Në xhiron e ardhshme Barça luan kundër Real Betisit, ndërsa Rayo ndaj Villarrealit. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Zyrtari i UEFA-s, Favre: Kosova të fokusohet në investimet në infrastrukturë

Opoja.net

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net