Opoja.net
Meka Mish

Barcelona 5-1 Lyon: Notat e lojtarëve, Messi maksimale

Barcelona u kualifikua në çerekfinale të Ligë së Kampionëve pasi fitoi në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ndaj Lyonit me rezultat 5-1.

Golat për vendasit i shënuan Lionel Messi (18′, 78′), Philippe Coutinho (31′), Gerard Pique (81′) dhe Ousmane Dembele (86′), kurse për mysafirët shënoi Lucas Tousart (58′).

Lojtari më i mirë në Camp Nou ishte Messi, i cili përveç golave arriti të asistojë edhe dy herë.

Lionel Messi gjatë një aksioni (Foto: Maja Hitij/Getty Images/Guliver)

Me notë të lartë përveç golashënuesve ishin dhe Luis Suarez, Sergio Busquets dhe Sergi Roberto.

Te ekipi francez më i miri ishte Tousart, por edhe Tanguy Ndombele e portieri Anthony Lopes, më poshtë keni notat e lojtarëve:

Barcelona:

Lyon:

Gjiganti

Mos i humb

Zyrtari i UEFA-s, Favre: Kosova të fokusohet në investimet në infrastrukturë

Opoja.net

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net