Opoja.net
Meka Mish

Barcelona fiton me PSV-në, Messi e nis me het-trik

Barcelona ka arritur të shënojë fitore në përballje me PSV me rezultat 4-0 në ndeshjen hapëse të Ligës së Kampionëve.

Ashtu siç ishte pritur katalunasit nga minuta e parë e nisën në sulm duke e kërkuar golin.

Por për të ardhur te goli i parë u desh të pritet minutash e 32-të.

Kush tjetër përpos Lionel Messit. Argjentinasi arriti të shënojë gol të bukur nga goditja e dënimit.

Me këtë rezultat u mbyll edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë Barcelona e rriti ritmin, dhe arriti të shënojë edhe dy herë të tjera.

Dembele mori një top nga mesi i fushës, avancoi përpara dhe me një goditje të bukur nga 20 metra shënoi për 2-0.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i tetë.

Lionel Messi shënoi golin e dytë personal, pas një aksioni shumë të bukur.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi i treti, ku Messi e kompletoi het-trikun pak minuta pa u mbyllur loja.

Barcelona merr tri pikët e para në grup, ndërsa PSV duhet t’i kërkojë pikët në ndeshjet e radhës. /Telegrafi/

Mos i humb

Xhaka e Rashica nderojnë Fadil Vokrrin para ndeshjes së yjeve në kryeqytet

Opoja.net

FFK del me njoftim rreth shitjes së biletave për ndeshjen Angli–Kosovë

Opoja.net

Prezantohet projekti për stadiumin Kombëtar të Kosovës

Opoja.net

Kosova me ngritje të madhe në FIFA, tjetër rekord nga Dardanët

Opoja.net

Top 5 shënuesit më të mirë të Kosovës

Opoja.net

UEFA zgjedh driblimin e Rashicës si më të mirin nga ndeshjet kualifikuese për Evropian

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net