Opoja.net
Meka Mish

Bayerni siguron shërbimet e Benjamin Pavard

Bayerni siguron shërbimet e Benjamin Pavard

Bayern Munichu ka arritur që të bëjë transferimin e parë të madhe për sezonin e ardhshëm.

Anësori Benjamin Pavard ka nënshkruar dhe është pjesë e klubit gjerman nga 1 korriku i vitit 2019.

Kështu ka konfirmuar në një prononcim për faqen zyrtare të kubit zyrtari i lartë i klubit dhe ish futbollisti i njohur, Hasan Salihamidzic.

Pavard ka nënshkruar për pesë vjet me kampionin rekord gjerman.

“Mund të konfirmoj se kemi arritur që të angazhojmë Benjamin Pavardin nga 1 korriku i vitit 2019. Ai ka nënshkruar një kontratë për pesë vjeçare”, u shpreh Salihamidzic.

FC Bayern München

@FCBayern

🗣️ @Brazzo: “Ich kann vermelden, dass wir Benjamin Pavard ab 1. Juli 2019 für uns verpflichten konnten. Er hat einen Fünfjahresvertrag unterschrieben.”

586 people are talking about this

Kjo është goditja e parë e Bayernit, e mbrojtësi i shumëkërkuar francez më në fund bëhet pjesë e klubit bavarez.

Bayern Munichu është në ndjekje të Dortmundit për kreun e tabelës në Bundesliga. /Telegrafi/

Mos i humb

Nga Shaqiri deri te Sanchez: Tetë lojtarët që tregojnë gjithmonë formë të lartë me kombëtaret

Opoja.net

Muriqi udhëton drejt Stambollit, arrin marrëveshje me Galatasarayn

Opoja.net

Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e parë të artë në Lojërat Evropiane pas triumfit ndaj ruses në Minsk 2019

Opoja.net

Porto në bisedime të avancuara me Buffonin

Opoja.net

Zyrtare: Milani me 10 gusht luan në Kosovë përballë Feronikelit

Opoja.net

‘Dardanët’ i blejnë të gjitha biletat për shtatë minuta për përballjen Angli – Kosovës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net