Opoja.net
Meka Mish

Befasuese! Moti i ngrohtë i nëntorit sjell lejlekët të Liqeni i Breznes (Foto)

Sot (e shtunë) një lejlek është shfaqur befasisht dhe po qëndron në Liqenin e Breznes/ Opojë/ Dragash (Kosovë), përkatësisht tek livadhet te ‘Likeni’.

Temperaturat e ngrohta 20 deri 25 gradë Celcius që kanë karakterizuar këto ditë nëntori në Opojë, e ka joshur lejlekun i cili ka ardhur nga zonat bregdetare dhe ja ka mësyrë Liqenit të Breznes në Opojë.

Qytetarët janë befasuar nga ‘vizitori’ dhe e fotografonin nga distanca./OpojaSot.com/

 

Gjiganti

Mos i humb

Komuna e Dragashit shpall tender 27 mijë euro për renovimin e shkollave në Brezne dhe Pllajnik

Fari Kolloni

Pas 40 vitesh punë, mësimdhënësi Hashim Jakupi i jep fund karrierës në ‘Ruzhdi Berisha’

Fari Kolloni

Gjysmë shekull ekzistencë: Gjimnazi ‘Ruzhdi Berisha’ përcjell edhe një gjeneratë të maturantëve

Fari Kolloni

Hajriz Meleqi për Garën e Diturisë: ”T’rrova, m’rrove, brisku i berberit”

Fari Kolloni

Aks ident trafiku në Dragash, një grua bëhet për spital

Opoja.net

Ambasada Amerikane e interesuar për investime në shkollën e Restelicës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net