Opoja.net
Meka Mish

Berisha pritet të largohet nga Lazio

Berisha pritet të largohet nga Lazio

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha, pritet të largohet nga skuadra e Lazios pas vetëm gjashtë muajve.

E përditshmja italiane “Gazzetta dello Sport” ka shkruar se Berisha ka kërkuar largimin nga Lazio, pasi nuk është i kënaqur me minutazhën që ka pasur në dispozicion deri më tani.

Ai nuk po ndihet i rëndësishëm te trajneri Simone Inzaghi dhe dëshiron të ndërrojë ambient. Berisha 25-vjeçar, para fillimit të këtij edicioni iu bashkua Lazios nga Red Bull Salzburgu për 7.5 milionë euro.

Ai pati probleme me lëndimet dhe në pjesën e parë të këtij edicioni ka regjistruar dhjetë paraqitje në të gjitha garat. Ka vetëm një asistim. Berisha ka kontratë me skuadrën italiane deri në verën e vitit 2023.

KG 1

Mos i humb

Hazard debuton te Real Madridi me fanellën me numër 50, arsyeja është unike

Opoja.net

I jashtëzakonshmi Celina, shënon gol spektakolar nga gjuajtja e lirë

Opoja.net

Unitedi mposht Interin në International Champions Cup

Opoja.net

Xherdan Shaqiri promovon fanellat e treta të Liverpoolit

Opoja.net

Lajm i madh nga Arbër Zenelin

Opoja.net

Maldini: Modric është perfekt për Milanin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net