Opoja.net
Meka Mish

Berisha: Taksa për autostradën, turpi i Kombit!

Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe-ish lideri demokrat, Sali Berisha, e ka cilësuar turp të kombit vendimin e qeverisë për taksimin e autostradës Rruga e Kombit.

Përmes një postimi në Facebook, Berisha, thotë se mirëmbajtja e autostradës mund të mbulohej fare mirë nga të ardhurat vjetore që sigurohen prej saj, pa kosto shtesë për xhepat e qytetarëve.

Postimi i plotë i Berishës:

“Sot filloi taksa “Edvin”, 5 deri në 10 euro në rrugën e Kombit!

Duke filluar nga sot, çdo automjet që do të kalojë në rrugën e Kombit do paguajë taksen “Edvin”; 5 deri ne 10 euro! Shqipëria nga Rruga e Kombit siguron mbi 300 milionë euro të ardhura në vit.
Në vend që një përqindje e tyre të përdoren për mirëmbajtjen e saj, Edvin Kristaq Rama takson shqiptarët pse udhëtojnë tek njëri-tjetri!

Turpi i Kombit!”, shkruan Berisha. /Telegrafi/

Mos i humb

Shqipëri, alarmante lindjet barazohen me vdekjet

Opoja.net

10-vjet në NATO, Shqipëria mirëpret aleatët në Tiranë

Opoja.net

Shqipëria po pakësohet dhe po plaket

Opoja.net

Rama zbardh mëngjesin me një urim për Kosovën

Opoja.net

Gripi shkakton viktima

Opoja.net

Shqiptarët udhëtojnë pa viza në një tjetër vend të botës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net