Opoja.net

Bullgaria kërkon fitore në “Fadil Vokrri”

Përfaqësuesja e Bullgarisë në futboll do të kërkojë fitore kundër Kosovës nesër në “Fadil Vokrri”, pavarësisht se në përballjen e parë të grupit pati një shfaqje të dobët me Malin e Zi duke luajtur baras si vendës 1:1.

Trajneri i Bullgarisë, Petar Hubchev, ka pranuar se Kosova është një kundërshtar shumë i vështirë, porse lojtarët e tij do të japin maksimumin në fushë.

“Na pret një lojë tejet e vështirë. Presim një kundërshtar të motivuar. Ata kanë lojtarë të mirë, të cilët kanë paraqitje të mira në Evropë, por nuk do të lejojmë që ndeshja të shkojë e gjitha në të mirë të tyre”, u shpreh Hubchev në një konferencë për media.

Edhe portieri i përfaqësueses së Bullgarisë Nikolaj Mihajlov, ndan të njëjtin mendim rreth ndeshjes së nesërme, dhe sipas tij do të jetë tejet vështirë të mposhtet një skuadër si Kosova duke e parë edhe mbështetjen e tifozëve, të cilën e ka. Ndeshja Kosovë-Bullgari zhvillohet nesër me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Mos i humb

Barcelona fiton ndaj Alavesit, një hap larg titullit

Opoja.net

Zidane e zgjedh portierin e parë të Real Madridit – Navas qëndron, Courtois largohet

Opoja.net

Nis shitja e biletave për ndeshjen Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

Opoja.net

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

Opoja.net

Klubet italiane dhe gjermane kanë shprehur interesim për Vedat Muriqin

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net