Opoja.net
Meka Mish

Çeferin kandidati i vetëm për kreun e UEFA-s, slloveni nuk ka kundërshtar

Aleksander Çeferin duket se do të vazhdoj të jetë në krye të UEFA-s edhe për një mandat.

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, ka konfirmuar se slloveni nuk ka kundërshtar.

Sipas asaj që ka raportuar UEFA, vetëm Çeferin ka kandiduar për pozitën e kryetarit të saj.

Kongresi i 43-të i UEFA-s, do të mbahet më 7 shkurt të vitit 2019 ku Ceferin pritet ta marrë mandatin e dytë si president i shtëpisë më të madhet ë futbollit në Evropë.

Aleksander Ceferin. (Photo by Robert Hradil/Getty Images)

51-vjeçari ishte zgjedhur si president i UEFA-s në vitin 2016 me shumicë të votave.

Çeferin është avokat me profesion, ndërsa flet katër gjuhë të ndryshme, sllovene serbo-kroate, angleze dhe italiane.

Kujtojmë që Çeferin kishte vizituar një vit më parë edhe Kosovën, ku ishte pritur nga ish-kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net

Xavi refuzon ta marrë drejtimin e Barcelonës: Nuk është ende momenti

Opoja.net

Ish-kampionia botërore vlerëson lartë Majlinda Kelmendin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net