Opoja.net

Çeferin kandidati i vetëm për kreun e UEFA-s, slloveni nuk ka kundërshtar

Sport

Aleksander Çeferin duket se do të vazhdoj të jetë në krye të UEFA-s edhe për një mandat.

Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, ka konfirmuar se slloveni nuk ka kundërshtar.

Sipas asaj që ka raportuar UEFA, vetëm Çeferin ka kandiduar për pozitën e kryetarit të saj.

Kongresi i 43-të i UEFA-s, do të mbahet më 7 shkurt të vitit 2019 ku Ceferin pritet ta marrë mandatin e dytë si president i shtëpisë më të madhet ë futbollit në Evropë.

Aleksander Ceferin. (Photo by Robert Hradil/Getty Images)

51-vjeçari ishte zgjedhur si president i UEFA-s në vitin 2016 me shumicë të votave.

Çeferin është avokat me profesion, ndërsa flet katër gjuhë të ndryshme, sllovene serbo-kroate, angleze dhe italiane.

Kujtojmë që Çeferin kishte vizituar një vit më parë edhe Kosovën, ku ishte pritur nga ish-kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

E jashtëzakonshme: 1 milion e 871 mijë kërkesa për biletat e ndeshjes Kosovë – Çeki

Opoja.net

Shiten të gjitha biletat për ndeshjen Kosovë – Çeki në kohë rekord

Opoja.net

Kosovë – Çeki, fillon shitja e biletave

Opoja.net

Arsenali mposht Burnleyn për fitoren e dytë në Ligën Premier

Opoja.net

Bayerni e konfirmon arritjen e marrëveshjes me Barcelonën për Coutinhon

Opoja.net

Bayerni e fillon mbrojtjen e titullit me barazim, ndalet nga Hertha

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net