Opoja.net
Meka Mish

Çfarë shihni në këtë fotografi? Testi i thjeshtë që do të t’u tregojë se sa jeni të stresuar!

Çfarë shihni në këtë fotografi? Testi i thjeshtë që do të t’u tregojë se sa jeni të stresuar!

Një imazh është shfaqur në mediat sociale i cili thuhet se tregon një iluzion optik që me sa duket përcakton se sa jemi të stresuar.

Dhe siç thuhet tutje, përcjell Telegrafi, niveli juaj i stresit gjendet në atë që shihni brenda sekondave.

Nëse imazhi është i palëvizshëm, ju jeni të qetë; nëse lëviz pak, ju jeni të stresuar dhe nëse lëviz si një karusel, ju jeni shumë të stresuar.

Imazhi tani më i bërë viral ka provokuar shumë njerëz në internet, duke lënë shumë komente online dhe duke zbuluar nivelet e tyre të stresit.

Ky test i stresit thuhet të jetë punë e neurologut japonez Yamamoto Hashima. /Telegrafi/

Mos i humb

Vjen edhe aeroplani i parë elektrik në botë

Opoja.net

Sa lule duhet të vizitojnë bletët për të prodhuar një kilogram mjaltë?

Opoja.net

Si përcaktohet vlera e një diamanti

Opoja.net

Pesë mundësi për të financuar biznesin tuaj edhe nëse nuk keni para

Opoja.net

Njihuni me djaloshin i cili është në gjendje që “automatikisht” të flasë, lexojë dhe shkruajë mbrapsht

Opoja.net

A e dini pse 1 Maji mbeti si Dita e Punëtorëve?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net