Opoja.net

Cikalleshi shënon përsëri në Kupën e Turqisë

Kupa e Turqisë mbetet gara e preferuar e sulmuesit shqiptar, Sokol Cikalleshi.

Sulmuesi rezultoi edhe njëhere tjetër përcaktues në këtë garë duke shënuar golin e tij të dytë sezonal me fanellën Goztepe dhe atë sërish në Kupë.

E SPONSORUAR

Top 5 arsyet pse duhet të bleni shtëpi në lagjen Qershia në Veternik

Cikalleshi u aktivizua nga minuta e parë në ndeshjen e parë të raundit të 1/16-ave mes Nazillispor dhe Goztepe.

Në minutën e 12-të sulmuesi kuqezi shënoi golin që zhbllokoi ndeshjen.

Goztepe shënoi edhe dy herë të tjera, duke u mbyllur ndeshja 3-0 dhe duke bërë një hap të sigurt drejt kualifikimit në raundin e 1/8-ave.

Cikalleshi u zëvendësua në minutën e 75-të.

E SPONSORUAR

Negocimi dhe shitja B2B me Martin Giese

Ky ishte goli i 14-të në total në Kupën e Turqisë për sulmuesin kavajas, ku ka shënuar me skuadra si Istanbul Basaksehir e Osmanlispor. /Telegrafi/

Mos i humb

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net

Messi: Skuadrat gjysmëfinaliste e merituan të gjitha kualifikimin

Opoja.net

Presidenti i Juves, Agnelli: Ajaxi e meritoi kualifikimin

Opoja.net

KF Opoja fiton ndeshjën me KF Dejnin

Opoja.net

Rrahje në ndeshjen, Opoja – Vëllazëria!

Opoja.net

Kombëtarja shqiptare gjen trajneri e ri, pritet marrëveshja e madhe

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net