Opoja.net
Meka Mish

Del Bosque: Topi i Artë humbet gjitha vlerat nëse Messi nuk është aty

Ish-trajneri i Real Madridit dhe Spanjës, Vicente del Bosque ka shprehur habinë e tij me raportet e mediave, duke vënë në dyshim vlerën e shpërblimit të Topit të Art në mungesë të Lionel Messit.

Gjatë javëve të fundit është përfolur se në treshen finale të Topit të Artë do të mungojë ylli argjentinas, Messi dhe këto raporte e kanë habitur trajnerin del Bosque.

“Unë jam shumë i habitur që Messi nuk është aty”, ka thënë fillimisht Del Bosque për gazetën Marca.

“Mendoj se çmimi humbet të gjitha vlerat nëse ai nuk është në mesin e lojtarëve më të mirë në botë”.

“Është, të paktën, pak e çuditshme”.

Ish-menaxheri i Spanjës gjithashtu shprehu kënaqësinë se si është e hapur La Liga për momentin.

“Është mirë që Sevilla është liderë dhe se LaLiga është e barabartë, sepse do të thotë se ekipet e tjera kanë më shumë mundësi”.

“Atletico, Reali dhe Barcelona janë paksa përpara, por futbolli duhet të jetë një garë më e hapur”, përfundoi trajneri spanjoll.

Ndryshe, ceremonia e ndarjes së Topit të Artë do të mbahet me 3 dhjetor në Paris, ku as Cristiano Ronaldo nuk besohet se do të jetë finalistë. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net