Opoja.net
Meka Mish e re

Deputetja e AAK-së flet në Kuvend për mungesën e një gjinekologu në Dragash

Teuta Haxhiu, deputete nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka shprehur shqetësimin e saj për mungesën e një mjeku gjinekolog në Komunën e Dragashit. Haxhiu ka thënë se “ ka marr ankesa kryesisht nga femrat e kësaj komune për mungesën e një mjeku apo mjeke të gjinekologjisë”, shkruan Telegrafi.

“Komuna e Dragashit nuk e ka një mjek të vetëm gjinekolog dhe kërkesa e tyre është që ta kenë një mjek gjinekolog. Kërkesa e tyre është që femrat mos të udhëtojnë disa kilometra, për të kryer shërbimet e tyre. Kërkesa e tyre është që nuk e kanë një femër police në Komunën e Dragashit”, ka thënë ajo.

Kjo çështje është adresuar shumë herë edhe nga qytetarët, si dhe nga akterë të tjerë politikë në Komunën e Dragashit, por ende nuk ka marrë ndonjë zgjidhje konkrete.

Mos i humb

Vidhen para në një shtëpi Dragash

Opoja.net

Dragashi argëton diasporën me Festival folkloriko – burimor

Opoja.net

Është nënshkruar kontrata për zgjerimin e rrugës Zhur-Dragash-Zaplluxhe-Brod

Opoja.net

Theren me thikë dy pylltar në Dragash

Opoja.net

Të mërkuren sërish është aksidentuar një kamion në dalje të fshatit Plavë të Dragashit, fatmirësisht pa të lënduar

Opoja.net

Dhjetë të akuzuarit mohojnë se kishin lejuar bagëtitë të kullosnin në pronën e të dëmtuarit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net