Opoja.net

Digjet tërësisht autobusi që u nis nga Dragashi për Beograd

Një autobus që qarkullon në linjën Dragash-Prizren-Beograd është kapluar nga zjarri në afërsi të fshatit Zhur.

Lajmin e ka konfirmuar për Opoja.net zëdhënësi i Policisë në rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi, i cili thotë se nuk ka persona të lënduar.

“Autobusi që qarkullon Dragash-Prizren-Beograd në magjistrale afër Zhurit e ka kapluar një zjarr. Persona të lënduar nuk ka, se si ka ardhë tek shkaktarët e këtij zjarri, njësitet e zjarrfikësve kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe jemi duke pritur edhe më shumë informacione lidhur me këtë rast”, ka thënë Gashi për Opoja.net.

Autobusi është i kompanisë “Adio Tours” që mban linjën e rregullt për Beograd./Opoja.net/

 

Mos i humb

Sot po bëhet vlerësimi ndërkombëtar TIMSS, me nxënësit e komunës së Dragashit

Opoja.net

Udhëheqësi i sektorit të bujqësisë së Dragashit po qëndron për vizitë studimore në Lubjanë të Sllovenisë

Opoja.net

Me rastin e Ditës së Librit, Qendra e VV në Sharr dhurojnë libra në Biblotekën e Qytetit

Opoja.net

Nxënësit e shkollës “28 Nëntori” në Bresanë mbollën lule për nder te ditës së Tokës

Opoja.net

Ciceronët e ardhshëm të gjuhës angleze prezantuan vendet turistike të Prizrenit

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Janë mbajtur ligjërata nga të rinjet e kuvendit të Dragashit për nder të Javës Ekologjike

Opoja.net

Lëvizja VV në Sharr me aksion simbolik për Ditën Ndërkombëtare të Tokës

Opoja.net

Çudia e fundit në Restelicë, delja hypi mbi kulmin e një shtëpie (Foto)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net