Opoja.net
Meka Mish

Distria Krasniqi mposht serben, kalon në gjysëmfinale të Grand Prixit

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka mposhtur serben Andrea Stojadinov, për t’u kualifikuar në gjysëm finale të Grand Prixit të xhudos, që po mbahet në Antalia të Turqisë.

Distria arriti ta mposhtë Stojadinovin për 1 minutë e 11 sekonda, në kategorinë 48 kg.

Vitin e kaluar në këtë kategori, Fjolla Kelmendi e kishte fituar medaljen e argjendtë, ndërsa Krasniqi e kishte fituar të artën në kategorinë 52 kg.

Grand Prix Antalia vlen për pikë olimpike të Tokyo 2020.

Mos i humb

Shkëndija humb në minutën e fundit dhe eliminohet nga Liga e Kampionëve

Opoja.net

Arsenali ka arritur marrëveshje për brazilianin Everton

Opoja.net

Edhe pse spekulohet për largimin e tij, Mustafi ishte kapiten i Arsenalit në fitoren ndaj Colorado Rapids

Opoja.net

Akil Gjakova fiton medaljen e artë në “GP Budapest 2019” pas triumfit në finale ndaj xhudistit rus

Opoja.net

Pas Muriqit, Fenerbahce synon edhe Pajtim Kasamin

Opoja.net

Dani Alves është futbollisti i parë që fiton 40 trofe

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net