Opoja.net

Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe, Meta në Shkup

Në Maqedoni sot shënohet 22 nëntori, Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe. Në festimin qendror sonte do të ketë fjalim kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi.

Është planifikuar shëtitje e përbashkët në ora 14:00 në çarshinë e vjetër të Shkupit të kryetarit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta dhe kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në shoqërim të kryekuvendarit, Talat Xhaferit dhe zëvendës-kryeministrit për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ndërkaq, sot është 110 vjetori i Kongresit të Manastirit, dhe për shqiptarët e Maqedonisë është festë dhe ditë jo pune./Telegrafi/

Mos i humb

70 vjet NATO

Opoja.net

Nuk u pranua në Universitetin e Prishtinës, pranohet në Universitetin e Gjenevës

Opoja.net

Zviceranët po blejnë gjithnjë e më pak në Gjermani

Opoja.net

BB prezanton raportin ekonomik për Kosovë dhe vendet e Ballkanit

Opoja.net

Sa para merr një refugjat në Zvicër?

Opoja.net

Shqiponja e Xhakës zgjidhet fotografia më e mirë e vitit në Zvicër

Opoja.net

Gjermania jep lajmin e keq për shqiptarët që zihen duke punuar në të zezën

Opoja.net

Pse Zvicra ka sistemin më të mirë shëndetësor në botë?

Opoja.net

Sot shënohet Dita Botërore e Ujit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net