Opoja.net
Meka Mish

Djali i dëshmorit lë Kosovën për një jetë më të mirë

Djali i dëshmorit lë Kosovën për një jetë më të mirë

Ilir Bunjaki nga Komuna e Kaçanikut ka publikuar një mesazh prekës në rrjete sociale, derisa nga varri i babait të tij është përshëndetur me Kosovën, duke kërkuar jashtë vendit një jetë më të mirë.

Iliri i ka kërkuar falje prindit të tij, duke shkruar se nuk i ka mbetur zgjidhje më e mirë.

“Më fal Babë, unë nuk doja të ndodhte kështu, por nuk më mbeti zgjidhje tjeter sepse vendi për të cilin luftove sod nuk ka një vend pune për mua, në vendin tim po e lë birin tim do të sjell lule siq të sillja un”, ka shkruar ai duke publikuar edhe foto nga varri i dëshmorit të UÇK’së.

Ilir Bunjaki është djali i dëshmorit Fadil Bunjaki nga Komuna e Kaçanikut./

Mos i humb

Haradinaj më 1 korrik në Francë për liberalizimin e vizave

Opoja.net

Institucionet publike shëndetësore me mungesë të anesteziologëve

Opoja.net

Policia e Kosovës dhe ajo hungareze synojnë thellimin e bashkëpunimit

Opoja.net

Ministri britanik: Do ta vazhdojmë përkrahjen për Kosovën

Opoja.net

Kosova së shpejti me projektin e parë nga burimet e ripërtritshme

Opoja.net

Haradinaj: Ndërhyrja e NATO-s, e prirë nga Amerika, ktheu shpresën tek populli ynë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net