Opoja.net
Meka Mish

E dhimbshme: Qerim Çoçaj sakrifikoi jetën duke i shpëtuar 2 fëmijë

Aksidenti i rëndë që ndodhi gjatë ditës së djeshme në Gjilan, i mori jetën Qerim Çoçajt. E siç kanë treguar dëshmitarët, i ndjeri doli në rrugë për t’i shpëtuar dy fëmijë, transmeton Gazeta Metro.

Në momentin e aksidentit, pronari i furrës ka dalë në rrugë që t’i shpëtojë dy fëmijë, duke humbur kështu vet jetën.

Përveç viktimës, nga aksidenti mbetën të lënduar edhe rreth 30 persona të tjerë, derisa një prej tyre është në gjendje kritike duke u trajtuar në QKUK.

Deri më tani, policia ka ndaluar shoferin e kamionit, M.A. dhe bashkudhëtarin që ishte me të, me ç’rast prokurori i rastit ka kërkuar 30 ditë paraburgim për shoferin, seanca për të cilin pritet të mbahet të shtunën.

Ndryshe, sot është bërë varrimi i viktimës, pjesë e së cilitme ftesë të të afërmëve të të ndjerit, ishin edhe familjarët e shoferit të kamionit./gazetametro.net

Gjiganti

Mos i humb

Autostradat, top-prioritet i qeverive të Kosovës

Opoja.net

Bytyqi: Jemi të përkushtuar që të gjithë në Kosovë të përfshihen në arsimim dhe edukim

Opoja.net

Sot lansohet fushata “Të gjithë jemi këmbësorë”

Opoja.net

Takimi Merkel – Haradinaj, vendimtar për taksën dhe vizat

Opoja.net

Përmirësohet moti, sot temperatura më të larta

Opoja.net

Ish-luftëtari i UÇK-së detyrohet t’ua ndërpresë fëmijëve shkollimin (Video)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net