Opoja.net

E tmerrshme: Në Suharekë, qenin e fusin në luftë me një ujk

E tmerrshme: Në Suharekë, qenin e fusin në luftë me një ujk

Në Komunën e Suharekës, sipas disa fotografive dhe videove të shpërndara në rrjete sociale, shihet se një qen është futur në nga pronarët e tij në luftë me një ujk, të cilin disa persona e kishin lidhur.

“Nuk mjaftun veq qent po u desht edhe ujqit klysh me ja u knaq at shpirt te poshter!!!”, shkruan në një nga postimet në rrjetet sociale, aty ku janë të vendosura edhe fotografitë e kësaj ngjarjeje.

Përmes këtij postimi, iu është bërë thirrje Kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremajt, që të marrë masa për parandalimin e këtyre ngjarjeve që janë të ndaluara me ligj.

“Z. Kryetar po ju lus ndermerrni dicka sa ma shpjet dhe filloni ta aplikoni ligjin egzistus qe keto krime te perfundojn njehere e pergjithmone!”, shkruan në postim.

Mos i humb

Kosova bëhet me sigurime bujqësore

Opoja.net

Kosova merr përkrahje nga Sllovenia për zhvillimin e sektorit të bujqësisë

Opoja.net

Kosova anëtarësohet në organizatën ndërkombëtare për ruajtjen e natyrës IUCN

Opoja.net

Ambasada amerikane u kërkon kosovarëve ta ruajnë rrëqebullin

Opoja.net

Thellohet kriza e grurit në Kosovë

Opoja.net

Rriten çmimet e prodhimeve blegtorale

Opoja.net

Ngritja e temperaturave favorizon fillimin e spërkatjeve në pemishte

Opoja.net

Temperaturat e kësaj jave, favorizojnë krasitjen e pemëve

Opoja.net

Pamje fantastike e natyrës dhe një dreri në Kosovë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net