Opoja.net
Meka Mish

Egjipt, ish-presidenti Morsi hiqet nga lista e terroristëve

Gjykata më e lartë e apelit në Egjipt ka hequr mbi 1500 persona nga lista zyrtare e terrorizmit në vend, përfshirë edhe presidentin e rrëzuar Mohamed Morsi, raporton Anadolu Agency (AA).

Gjykata e Kasacionit pranoi apelin e Morsit dhe 1.537 të akuzuarve të tjerë, kundër vendosjes të emrave të tyre në listën e terrorizmit, ka bërë të ditur një burim nga gjykata i cili kërkoi të mbetet anonim.

Në mesin e atyre që ishin në listën e terroristëve ndodhej edhe ish-futbollisti i njohur egjiptian, Mohamed Abu Treika.

Autoritetet egjiptiane i kanë akuzuar për lidhje me Vëllazërinë Muslimane, e cila në vitin 2013 nga autoritetet ushtarake u shpall si organizatë terroriste.

Mos i humb

Zvicra ratifikoi marrëveshjen për sigurime sociale me Kosovën

Opoja.net

Vendos Zvicra: Të kthyerit në Kosovë do të marrin pensionet

Opoja.net

Këto janë monedhat e reja 100 dhe 200 euro (Foto-Video)

Opoja.net

Të mirat dhe të këqijat për të punuar në Zvicër

Opoja.net

3.1 milionë të papunë gjetën punë në BE

Opoja.net

Luhatjet e çmimeve të naftës po ndikojnë në rritjen ekonomike botërore

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net