Opoja.net
Meka Mish

Facebook Messenger sjell tiparin e fshirjes së mesazhit pas dërgimit

Ka shumë aplikacione për mesazhe që ju lejojnë të ktheni një mesazh brenda një afati kohor të caktuar pasi ta keni dërguar. Facebook Messenger, një nga aplikacionet më të përdorura për mesazhe, së shpejti do të marrë këtë funksion. Kompania vetë ka konfirmuar se funksioni i Messenger të Facebook do të arrijë së shpejti.

Facebook zbuloi se kjo veçori po vjen së shpejti nëpërmjet shënimeve për versionin 191.0 Messenger të Facebook për aplikacionin iOS. Shënimet tregojnë se përdoruesit do të kenë 10 minuta për të fshirë një mesazh, pas dërgimit.

Kjo nuk vjen si një surprizë e plotë. Është raportuar fillimisht muajin e kaluar se Facebook ka gjasa të zhvillojë këtë tipar për Messenger. Facebook vetë deklaroi përsëri në prill të këtij viti se do ta shtonte këtë veçori.

Kufiri dhjetë minutësh nuk është aq bujar sa edhe ora e plotë që përdoruesit e WhatsApp-it marrin për të fshirë një mesazh të dërguar gabimisht.

WhatsApp, siç disa prej jush mund të jenë të vetëdijshëm, është në pronësi të Facebook. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

BE-ja me ligje të reja për ndëshkimin e sulmeve kibernetike

Opoja.net

Instagram shton ‘Stories’ në sektorin Explore

Opoja.net

Facebook konfirmon ndryshimet në platformë, do të shfaq postime më të rëndësishme për ju

Opoja.net

WhatsApp: Hakerët kanë sulmuar përdoruesit në iPhone dhe Android, përmes kodit

Opoja.net

Si është të punosh në ambientet e zyrave të Facebook – rrëfimi i Florentina Feratit, shqiptares që punon për kompaninë

Opoja.net

Whatsapp së shpejti nuk do të punoj në telefonat Windows

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net