Opoja.net
Meka Mish

FFK falënderon të gjithë pjesëmarrësit në varrimin e Vokrrit

Federata e Futbollit e Kosovës, me rastin e varrimit të presidentit Fadil Vokrri, falënderon:

– Të gjitha institucionet e shtetit, të cilat veç që shpallën ditën e sotme ditë zie, morën në përkujdesje gjithë ceremoninë e varrimit me nderime shtetërore

– Përfaqësuesit e UEFA-s dhe FIFA-s

– Kryetarët dhe përfaqësuesit e Federatave Kombëtare të Futbollit

– KOK-un dhe Përfaqësuesit e Federatave Sportive të Kosovës

– Ambasadat dhe misionet diplomatike

– Të gjithë sportistët

– Të gjithë qytetarët e Kosovës

– Të gjithë qytetarët nga trevat shqiptare dhe mërgata anë e kënd botës

Që morën pjesë në homazhe, mbledhje përkujtimore dhe varrimin e presidentit, si dhe të gjithë ata që në mënyra të ndryshme na ngushëlluan dhe ishin pranë nesh dhe familjes së presidentit Vokrri.

Njëherësh ju kërkojmë falje, të gjithë atyre qytetarëve që për shkak të kohës së kufizuar dhe hapësirës nuk patën mundësi të bëjnë homazhe dhe të jenë në mbledhje përkujtimore.

Po ashtu njoftojmë opinionin se e pamja për presidentin do të zgjasë tri ditë prej ditës së hënë në hotel “Sirius”, prej orës 09.00 deri në orën 18.00 – thuhet në një kumtesë të FFK-së.

Gjiganti

Mos i humb

Valencia fiton Kupën e Mbretit, mposht Barcelonën në finale

Opoja.net

Berisha do të largohet nga Atalanta, e ardhmja e tij mes Anglisë dhe Italisë

Opoja.net

Lionel Messi është fitues i ‘Këpucës së Artë’ për Evropë në sezonin 2018/19

Opoja.net

Mësohet shuma se sa do të fitojë klubi që triumfon në finale të Kupës së Kosovës

Opoja.net

Shiten të gjitha biletat, Angli-Kosovë

Opoja.net

Apeli i UEFA-s refuzon ankesën e malazezëve, Mali i Zi-Kosovë do të luhet pa publik

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net