Opoja.net

FIFA gëzon Kombëtaren e Kovsovës

Shtëpia më e madhe e futbollit në botë, FIFA ka publikuar listën e renditjeve të Kombëtareve për muajin mars.

Kombëtarja e Kosovës renditet në vendin e 127 në renditjen e re të FIFA-s.

Kosova pas dy barazimeve në muajin mars, me Danimarkën në miqësore dhe Bullgarisë në kualifikimet për Kampionatin Evropian, është ngritur për tri pozita në renditjen e FIFA-s.

‘Dardanët’ nga pozita e 130, tani renditen në pozitën e 127.

Rënie për një pozitë ka pësuar Kombëtarja Shqiptare, që nga vendi 61, ka rënë në vendin e 62.

Në vendin e parë edhe në publikimin e fundit të FIFA-s mbetet Belgjika, që ndiqet nga Franca dhe Brazili.

Mos i humb

Barcelona fiton ndaj Alavesit, një hap larg titullit

Opoja.net

Zidane e zgjedh portierin e parë të Real Madridit – Navas qëndron, Courtois largohet

Opoja.net

Nis shitja e biletave për ndeshjen Bullgari – Kosovë, këto janë çmimet

Opoja.net

Ekipi i xhudos me në krye Majlinda Kelmendin përfaqësojnë Kosovën në Minsk 2019

Opoja.net

Klubet italiane dhe gjermane kanë shprehur interesim për Vedat Muriqin

Opoja.net

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net