Opoja.net
Meka Mish

Fitore e thellë e Realit, kalon në raundin tjetër në Kupën e Mbretit

Real Madridi ka shënuar fitore të thellë në ndeshjen e kthimit në Kupën e Spanjës.

Los Blancos kanë triumfuar në Santiago Bernabeu përballë skuadrës modeste Melilla me rezultat të thellë 6-1.

Kësisoj kampionët në fuqi të Evropë pas dy ndeshjeve kanë eliminuar Melillan me rezultat të përgjithshëm 10-1.

Marco Asensio shënoi dy gola të shpejt në minutat 33 dhe 35, ndërsa Javier Sanchez e ngriti epërsinë në 3-0 në pjesën e parë.

(Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)

Skuadra e udhëhequr nga Santiago Solari shënoi edhe tre gola të tjerë në pjesën e dytë.

Isco realizoi dy herë ndërsa Vinicius Junior shënoi një gol tjetër.

Në anën tjetër për ekipin mysafir golin e vetëm e realizoi Qasmi nga pika e bardhë.

Trajneri i Real Madridit, Santiago Solari në këtë takim i dha rast lojtarëve që nuk kishin shumë minuta.

Gjatë 90 minutave futbollistët madrilen shkëlqyen dhe kishin 32 tentime. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Kërkohet vendkalim i ri kufitar mes Malit të Zi dhe Kosovës

Opoja.net

Thaçi: Të bashkohemi për dënimin e gjenocidit të Serbisë

Opoja.net

Gashi në Berlin: Kosova e përkushtuar në bashkëpunim rajonal në fushën e rinisë

Opoja.net

Kosovari i verbër, lexues entuziast i Kur’anit

Opoja.net

Përfaqësuesit e Preshevës: Bashkimi me Kosovën, e vetmja zgjidhje

Opoja.net

Kontingjenti i Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtrimin e NATO-s “Immediate Response-19”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net