Opoja.net
Meka Mish

Formacionet e mundshme, Roma – Liverpool

Roma duhet të vihet pas rezultatit në ndeshje me Liverpoolin, ku duhet të fitojë me tre gola diferencë.

Romës i duhet një fitore 3-0 sikurse kundër Barcelonës për të kaluar në raundin tjetër.

Ndeshja e parë ishte mbyllur me rezultat 5-2 në të mirë të Liverpoolit.

Edin Dzeko në duel me Sadio Mane dhe James Milner . (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)
Lojtarët e Romës në shumë deklarata kanë thënë se po të mos kishin besim nuk do të futeshin në këtë lojë.

Roma në këtë ndeshje duhet të bëjë pa Perottin dhe Strootman që janë të lënduar.

De Rossi në aksion (Getty Images)
Pellegrini pritet të luajë nga fillimi, ndërsa në fushë me mundësi të madhe do tëjetë edhe El Shaarawy.

Në anën tjetër edhe Liverpooli i ka mungesat e mëdha të Oxlade-Chamberlain dhe Emre Can. /Telegrafi/

Roma: Alisson; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Nainggolan, De Rossi, Pellegrini; Schick, Dzeko, El Shaarawy.

Liverpool: Karius; Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson; Ëijnaldum, Henderson, Milner; Salah, Firmino, Mane.

Gjiganti

Mos i humb

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net

Xavi refuzon ta marrë drejtimin e Barcelonës: Nuk është ende momenti

Opoja.net

Ish-kampionia botërore vlerëson lartë Majlinda Kelmendin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net