Opoja.net

Frangu zviceran, në nivelin më të ulët

Rajoni

Të martën 1 euro kushtonte deri në 1.1444 franga zvicerane, e cila ishte aq e shtrenjtë, siç ishte në fillim të nëntorit.

Në afat më të gjatë, “Deutsche Bank” pret që frangu zviceran të mbetet i fortë, sipas një studimi nga banka. Për shkak se shumë investitorë zviceranë, duke përfshirë sigurimet pensionale, preferuan të mbajnë paratë e tyre në Zvicër dhe nuk investuan jashtë, përcjell albinfo.ch.

Ky trend ka të ngjarë të vazhdojë, thotë studimi. “Bizneset ngurrojnë të mbajnë likuiditetin në monedhat e huaja”.

Arsyeja kryesore për forcën e frangut, pra, nuk është roli i saj si një “strehë e sigurt” për spekulimet në tregjet bankare. /Telegrafi/

Mos i humb

Sot në Cyrih prezantohet libri “Kurthet terminologjike në funksion të mohimit të gjenocidit në Kosovë”

Opoja.net

Njeriu që fitoi 5 miliardë dollarë në 48 orë

Opoja.net

Vendet e BE-së shpenzuan 7.8 miliardë euro për kafe

Opoja.net

Toka në rrezik! Pesë vjetët e fundit, periudha më e nxehtë e regjistruar ndonjëherë në planet

Opoja.net

Tregu evropian i veturave shënon rënie

Opoja.net

Kosova dhe Maqedonia e Veriut nisin bashkëpunimin në fushën e regjistrimit të bizneseve

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net