Opoja.net
Meka Mish

Genc Nuza do ta gjykojë ndeshjen Shqipëri- Jordani

Gjyqtari ndërkombëtar Genc Nuza është caktuar që ta gjykojë ndeshjen miqësore mes Shqipërisë dhe Jordanisë.

Ndeshja që do të zhvillohet në Elbasan Arena me 10 tetor është e karakterit miqësore, por në kalendar të FIFA-s.

Nuza do ta drejtojë ndeshjen se bashku me dy ndihmësit e tij Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj.

Gjyqtar i katërt do të jetë Juxhin Xhaja.

Genz Nuza gjyqtar ndërkombëtar tashmë është futur më listën e FIFA-s dhe rregullisht gjykon ndeshje të karakterit ndërkombëtar.

Shqipëria nuk po kalon periudhë edhe aq të mirë pas humbjes me Skocinë. Një fitore do ta ngrinte moralin e ekipit.

Me marrjen e përvojës ai pritet që t’i ngjit nivelet dhe të gjykojë edhe ndeshje të karakterit më të madh. /Telegrafi/

Mos i humb

Xhaka e Rashica nderojnë Fadil Vokrrin para ndeshjes së yjeve në kryeqytet

Opoja.net

FFK del me njoftim rreth shitjes së biletave për ndeshjen Angli–Kosovë

Opoja.net

Prezantohet projekti për stadiumin Kombëtar të Kosovës

Opoja.net

Kosova me ngritje të madhe në FIFA, tjetër rekord nga Dardanët

Opoja.net

Top 5 shënuesit më të mirë të Kosovës

Opoja.net

UEFA zgjedh driblimin e Rashicës si më të mirin nga ndeshjet kualifikuese për Evropian

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net