Opoja.net
Meka Mish

Gjeniu 6-vjeçar nga Kosova, njeh flamujt e botës dhe flet 7 gjuhë të huaja (Video)

Gjeniu 6-vjeçar nga Kosova, njeh flamujt e botës dhe flet 7 gjuhë të huaja (Video)

Edhe pse është vetëm 6 vjeç, niveli i inteligjencës së Amarit ka rezultuar në shkallën superiore, duke bërë që ai të zotërojë njohuri që asnjë nga moshatarët e tij nuk i kanë.

Vogëlushi tregoi se flet 7 gjuhë të huaja, të cilat i ka mësuar në mënyrë autodidakte, si edhe njeh flamujt e shteteve të ndryshme të botës.

Moderatorja e sfidoi për të treguar aftësitë e gjenialitetin e tij dhe Amari nuk zhgënjeu.

Amari nga Kosova gjeti flamujt e të gjitha shteteve, duke përmendur Kolumbinë, Qipron, Egjiptin, Greqinë, Britaninë etj./Top Channel

Mos i humb

Vjen edhe aeroplani i parë elektrik në botë

Opoja.net

Sa lule duhet të vizitojnë bletët për të prodhuar një kilogram mjaltë?

Opoja.net

Si përcaktohet vlera e një diamanti

Opoja.net

Pesë mundësi për të financuar biznesin tuaj edhe nëse nuk keni para

Opoja.net

Njihuni me djaloshin i cili është në gjendje që “automatikisht” të flasë, lexojë dhe shkruajë mbrapsht

Opoja.net

A e dini pse 1 Maji mbeti si Dita e Punëtorëve?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net