Opoja.net
Meka Mish

Gjyshja 82-vjeçare merr patentën e shoferit me të parën

Një grua 82-vjeçare nga Britania e Madhe kaloi një provë ngasjeje nga përpjekja e saj e parë.

Josephine Sheeka, e cila jeton pranë qytetit britanik të Colchester, ka vendosur të regjistrojë mësimet për patentë-shofer, pasi ajo donte më shumë liri dhe pavarës.

Pavarësisht se duhej të pushonte për operacion, kjo gjyshe i kaloi të gjitha testet me të parën.

Instruktori i makinës tha se ajo ishte vozitësja më e vjetër e shkollës së tij.

“Ajo vetëm kishte vullnetin dhe bëri gjithçka që e kishte mësuar. E kam trajtuar atë si çdo student tjetër “, tha instruktori.

Mos i humb

Vjen edhe aeroplani i parë elektrik në botë

Opoja.net

Sa lule duhet të vizitojnë bletët për të prodhuar një kilogram mjaltë?

Opoja.net

Si përcaktohet vlera e një diamanti

Opoja.net

Pesë mundësi për të financuar biznesin tuaj edhe nëse nuk keni para

Opoja.net

Njihuni me djaloshin i cili është në gjendje që “automatikisht” të flasë, lexojë dhe shkruajë mbrapsht

Opoja.net

A e dini pse 1 Maji mbeti si Dita e Punëtorëve?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net