Opoja.net
Meka Mish

Gmail dhe Google Drive po përjetojnë ndërprerje në disa vende të botës

Gmail është goditur nga një ndërprerje që prek përdoruesit anembanë botës, me njoftime të ndërprerjeve që përmbytin mediat sociale për t’u ankuar për problemet me dërgesat e postës elektronike.

Disa përdorues po raportojnë gjithashtu probleme me Google Drive, duke përfshirë performancën e dobët dhe disa lloje të dokumenteve që nuk hapen.

Sipas një mesazhi të postuar në GSuite të Google në orën 13:53 ET, të dy Gmail dhe Google Drive përjetojnë atë që e përshkruajnë si “ndërprerje të shërbimit”.

“Ne po hetojmë raportet për një problem me Gmail”, deklaroi mesazhi.

“Ne do të ofrojmë më shumë informacion së shpejti. Përdoruesit e prekur janë në gjendje të hyjnë në Gmail, por po shohin mesazhe të gabueshme dhe sjellje të tjera të papritura”. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Facebook lanson aplikacionin për takime dashurie, Facebook Dating

Opoja.net

Filtri i ndërrimit të gjinisë, rrit për shtatë milionë numrin e përdoruesve në Snapchat

Opoja.net

BE-ja me ligje të reja për ndëshkimin e sulmeve kibernetike

Opoja.net

Instagram shton ‘Stories’ në sektorin Explore

Opoja.net

Facebook konfirmon ndryshimet në platformë, do të shfaq postime më të rëndësishme për ju

Opoja.net

WhatsApp: Hakerët kanë sulmuar përdoruesit në iPhone dhe Android, përmes kodit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net