Opoja.net

Guardiola mbështet Kloppin për festimin ndaj Evertoni

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, e ka mbështetur Jurgen Kloppin pas festimit ndaj Evertonit.

Tekniku gjerman nuk u përmbajt dhe u fut në fushë kur Divock Origi shënoi në minutat shtesë të ndeshjes.

“Nuk jam i lumtur për atë, por ka shumë emocione. E di kur e kam bërë, por nuk isha i lumtur pastaj”.

Jurgen Klopp dhe Virgil van Dijk pas fitores së Liverpoolit në Anfield (Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

“Ndonjëherë është sport emocionues, çdo gjë ndodh në mendjen tënde. Po flas nga ana ime, por duhet edhe të respektosh anën tjetër”.

“Kur fiton je personalitet i madh, kur humbet është mungesë respekti. Kur humbet je djalë i keq, kur fiton gjithçka është e pranueshme. Jetojmë në një botë kur të gjithë gjykojnë fituesit”, ka thënë Guardiola.

Pas fitores në derbi Reds kanë vetëm dy pikë më pak se Man City që është në krye te tabelës.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës së Klopp është kundër Burnleyt, ndërsa ajo e Guardiolas luan ndaj Watford. /Telegrafi/

Mos i humb

Fitim Tefiku nga Opoja pjesë e sportit më të ri të Kosovës ” Badminton “

Opoja.net

Barcelona, gjashtë ndeshje për ta siguruar tripletën

Opoja.net

Vedat Muriqi nuk ka të ndalur, shënon gol në udhëtim te lideri Basaksehir

Opoja.net

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net

Messi: Skuadrat gjysmëfinaliste e merituan të gjitha kualifikimin

Opoja.net

Presidenti i Juves, Agnelli: Ajaxi e meritoi kualifikimin

Opoja.net

KF Opoja fiton ndeshjën me KF Dejnin

Opoja.net

Rrahje në ndeshjen, Opoja – Vëllazëria!

Opoja.net

Kombëtarja shqiptare gjen trajneri e ri, pritet marrëveshja e madhe

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net