Opoja.net
Meka Mish

Haradinaj me ambasadoren finlandeze, diskutojnë për projektet potenciale mes dy vendeve

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është takuar sot me ambasadoren e Finlandës në Kosovë Pia Stjernvall.

Haradinaj ka shkruar në Facebook se me ambasadoren finlandeze përveç që ka biseduar për proceset aktuale ka shqyrtuar edhe projektet potenciale që janë me interes për Kosovën dhe Finlandën.

Postimi i Haradinajt:

Me ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall, biseduam për proceset aktuale që po kalon vendi ynë. Në funksion të thellimit të bashkëpunimit bilateral ndërmjet dy vendeve, shqyrtuam projektet potenciale që do të ishin në interesin tonë të përbashkët. RH

Gjiganti

Mos i humb

Thaçi: Të bashkohemi për dënimin e gjenocidit të Serbisë

Opoja.net

Gashi në Berlin: Kosova e përkushtuar në bashkëpunim rajonal në fushën e rinisë

Opoja.net

Kosovari i verbër, lexues entuziast i Kur’anit

Opoja.net

Përfaqësuesit e Preshevës: Bashkimi me Kosovën, e vetmja zgjidhje

Opoja.net

Kontingjenti i Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtrimin e NATO-s “Immediate Response-19”

Opoja.net

Rreth gjashtë muaj nga vendosja e taksës – eksporti i produkteve serbe në Kosovë ka rënë prej 98.2 për qind

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net