Opoja.net
Meka Mish

Huawei përjashton dy punëtorë pasi që përdornin Iphone

Huawei përjashton dy punëtorë pasi që përdornin Iphone

Në një cicërimë të publikuar në ditën e parë të vitit të ri ku shkruhej “Happy #2019” mbante “firmën” e “Twitter for iPhone.”

Ironikisht kompanitë Kineze janë ato të cilat me çmime të ulëta kanë tentuar largimin e konsumatorëve nga gjiganti Amerikan.

Vitin e kaluar Huawei parakaloi Apple për nga numri i pajisjeve të shitura në mbarë botën duke zënë vendin e dytë pas Samsung.

Por ditën e Premte në një memo të brendshme të Huawei e raportuar nga Reuters, dy punonjësit janë ulur në detyrë dhe pagat u janë reduktuar.

Zakonisht Kina bllokon aksesin në rrjetet sociale Perëndimore por përdoruesit kanë arritur ta anashkalojnë duke përdorur rrjete VPN.

Mos i humb

Disa mënyra për parandalimin e vjedhjes së veturës nga hajnat

Opoja.net

Samsungu paditet pasi thoshte që telefonat e saj janë rezistent ndaj ujit

Opoja.net

Dropbox Transfer mundëson dërgimin deri 100 GB fajlla

Opoja.net

Dizajnuesi i iPhone largohet nga Apple, njeriu që Steve Jobs e kishte quajtur “partner shpirtëror”

Opoja.net

Google po teston një metodë për ndarjen e kërkimeve tuaj me të tjerët

Opoja.net

YouTube po konsideron bartjen e tërë materialit për fëmijë në YouTube Kids

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net