Opoja.net

Intervista ndryshe e Milot Rashicës për ueb faqen e klubit – Flija apo qebapët, Milan apo Inter, Ronaldo apo Messi?

Milot Rashica është personazhi i momentit te Werder Bremen, ku në ndeshjet e fundit ka shënuar gola duke i dhënë fitore të rëndësishme klubit të tij.

Faqja zyrtare e klubit e ka postuar videon në ‘Twitter’, por edhe në platformat e tjera sociale.

Gazetari i klubit e ka pyetur Rashicën në lidhje me shumë pyetje, nga e shkuara, klubet, ushqimi e shumë gjëra të tjera.

SV Werder Bremen

@werderbremen

👏 👏 👏 @milotrashica im Anflug oder @EASPORTSFIFA? 😏

22 people are talking about this

Ai tha se ushqimi i preferuar është flija.   “Flija apo qebapat”, ishte pyetja për Rashicën.

“Flija, flija, ajo është më e mira. Është ushqimi ynë. Do të trasheni po ta hani atë [shpesh], por po ta hani ndonjëherë është në rregull”, deklaroi Rashica.

Tutje, pyetja në llogarinë e klubit për kosovarin është se “kur do të gatuajë fli për tifozët e Werderit”.

Embedded video

SV Werder Bremen

@werderbremen

Und wann kochst du Fli für die -Fans, @milotrashica? 😋

👉 http://youtu.be/hlo5i1YPBiA  |

17 people are talking about this

Ai është pyetur për të zgjedhur me Ronaldos dhe Messit duke e zgjedhur portugezin.

Mes klubeve të Milanos ai e ka zgjedhur Milanin, ndërsa mes atyre të Liverpulit, po ashtu Liverpoolin.

Ai nuk hezitoi ta tregojë edhe dashurinë për Kosovën e Vushtrrisë dhe menaxherin e tij, Altin Lalën. /Telegrafi/  

Mos i humb

Reali interesohet për një katalunas, Grimaldo objektiv i Los Blancos

Opoja.net

Messi: Skuadrat gjysmëfinaliste e merituan të gjitha kualifikimin

Opoja.net

Presidenti i Juves, Agnelli: Ajaxi e meritoi kualifikimin

Opoja.net

KF Opoja fiton ndeshjën me KF Dejnin

Opoja.net

Rrahje në ndeshjen, Opoja – Vëllazëria!

Opoja.net

Kombëtarja shqiptare gjen trajneri e ri, pritet marrëveshja e madhe

Opoja.net

Mposhti Milanin, Juventusi sot mund të shpallet kampion

Opoja.net

A do të luaj Ronaldo në ndeshjen kundër Ajaxit, ja ҫfarë thotë Allegri

Opoja.net

Lamtumirë Champions League, Milan pëson nga Juventus

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net