Opoja.net
Meka Mish

Juve-Man Utd: Formacionet e mundshme, Cuadrado nga minuta e parë

Pas fitores në Old Trafford, Juventusi dëshiron edhe fitoren e dytë ndaj Manchester Unitedit.

Por, këtë herë Zonja e Vjetër do ta ketë edhe më lehtë pasi luan në Torino para tifozëve të vet.

Gjithsesi nuk do ta ketë aspak lehtë pasi Djajtë e Kuq udhëtojnë vetë për fitore, pasi kështu mund të qëndrojnë mbi Valencian në rast se spanjollët fitojnë.

Paul Pogba dhe Cristiano Ronaldo, të dy do të luajnë ndaj ish-skuadrave (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Për Juven me shumë mundësi Juan Cuadrado do të luajë nga minuta e parë, kurse për shkak te lëndimi Man  Utd do të luajë pa Romelu Lukakun e lënduar:

Formacioni i mundshëm i Juventusit (4-3-3): Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Bentancur; Cuadrado, Dybala, Cristiano Ronaldo.

Formacioni i mundshëm i Manchester Unitedit (4-3-3): De Gea; Young, Smalling, Lindelof, Shaw; Herrera, Matic, Pogba; Mata, Rashford, Martial.

Aktualisht në Grupin H në vendin e parë është Man Utd me nëntë pikë, Man Utd ka katër, ndërsa Valencia dy pikë dhe Young Boys vetëm një. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net

Xavi refuzon ta marrë drejtimin e Barcelonës: Nuk është ende momenti

Opoja.net

Ish-kampionia botërore vlerëson lartë Majlinda Kelmendin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net