Opoja.net
Meka Mish

Juventusi interesohet për Modricin

Juventusi interesohet për Modricin

Pas interesimit të Interit gjatë verës, tani Juventusi raportohet se i është afruar mesfushorit të Real Madridit, Luka Modric.

Kontrata e reprezentuesit të Kroacisë do të përfundojë në qershor të vitit 2020 dhe ai nuk duket se synon të nënshkruajë një zgjatje të saj.

Situata e tij ka bërë që Modric të jetë cak i skuadrave të mëdha evropiane, në veçanti i atyre italiane.

Sipas mediumit Sport Mediaset, Juventusi ka bërë disa hetime fillestare për situatën e fituesit të Topit të Artë.

Real Madridi tashmë ishte i inatosur që Interi ishte hapur ndaj Modricit, kështu që ideja se Juventusi është në veprim, padyshim se do të shkaktojë fërkime të mëtejshme.

Mbretërit u përpoqën të raportonin Interin te FIFA për një qasje të paligjshme, por Nerazzurët dolën të pastër në këtë situatë.

Juventusi tashmë e ka irrituar Real Madridin duke siguruar Cristiano Ronaldo për pak më shumë se 100 milionë euro dhe gjigantët e Torinos po synojnë gjithashtu Iscon.

Vera e këtij viti pritet të jetë e nxehtë për të ardhmen e yllit kroat, i cili me shumë mundësi do ta ndryshojë kampionatin. /Telegrafi/

KG 3

Mos i humb

Hazard debuton te Real Madridi me fanellën me numër 50, arsyeja është unike

Opoja.net

I jashtëzakonshmi Celina, shënon gol spektakolar nga gjuajtja e lirë

Opoja.net

Unitedi mposht Interin në International Champions Cup

Opoja.net

Xherdan Shaqiri promovon fanellat e treta të Liverpoolit

Opoja.net

Lajm i madh nga Arbër Zenelin

Opoja.net

Maldini: Modric është perfekt për Milanin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net