Opoja.net
Meka Mish

Kalendari i Shqipërisë për ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020

Në mesditën e së dielës të gjithë dytë ishin të kthyer nga Dublini i Irlandës pasi aty po hidhej shorti për grupet e vlefshme për kualifikimet në Kampionatin Evropian 2020.

Tifozët shqiptarë ishin me shumë emocione duke pritur pasi përveç Kosovës, mendja ishte edhe te Kombëtarja e Shqipërisë.

Kuqezinjtë u vendosën në Grupin H së bashku me Përfaqësuesen e Francës, Turqisë, Islandës, Moldavisë dhe Andorrës.

Tashmë është publikuar edhe kalendari i ndeshje të cilin e keni të plotë më poshtë:

Shqipëri-Turqi, 22 Mars 2019

Andorra-Shqipëri, 25 Mars 2019

Islandë-Shqipëri, 8 Qershor 2019

Shqipëri-Moldavi, 11 Qershor 2019

Francë-Shqipëri, 7 Shtator 2019

Shqipëri-Islandë, 10 Shtator 2019

Turqi-Shqipëri, 11 Tetor 2019

Moldavi-Shqipëri, 14 Tetor 2019

Shqipëri-Andorra, 16 Nëntor 2019

Shqipëri-Francë, 19 Nëntor 2019

Vlen të theksohet se nëse Kombëtarja e shqiptarëve nuk kalon grupin, atëherë mbetet pa Evropian pasi këto kualifikime janë mundësia e tyre e vetme. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net