Opoja.net
Meka Mish

Kasami në formacionin e javës në Zvicër

Pajtim Kasami ka vazhduar shkëlqimin në kampionatin zviceran.

Mesfushori shqiptar ishte vendimtar në fitoren e Sionit 2-0 ndaj Luzernit në javën e 16-të në elitën e futbollit zviceran.

E SPONSORUAR

Linda Premium Residence, aty ku jeni komod dhe të sigurtë

Kasami shënoi golin e parë në ndeshje në minutën e 79-të, ndërsa ishte asistues në golin e dytë në fund të ndeshjes.

Falë kësaj fitore Sioni është ngritur në pozitën e pestë në tabelë me 20 pikë të grumbulluara.

Kasami gjatë ndeshjes me Luzernin (Foto: Blick)
E paraqitja e mirë e Kasamit nuk ka mbetur pa u vlerësuar në Zvicër.

Futbollisti shqiptar nga Maqedonia është futur në mesin e 11 futbollistëve më të mirë të javës në Zvicër.

Kasami ishte në 11shen më të mirë edhe javën e kaluar ku gjithashtu shënoi në fitoren e Sionit.

E SPONSORUAR

Linda Premium Residence vendi i përkryer për ju!

Formacioni më i mirë i javës sipas Blick:

Fickentscher, Maxso, Camara, Lauper, Sulejmani, Karlen, Pajtim Kasami, Fassnacht, Nuzzolo, Carlinhos, Khelifi. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net