Opoja.net

KEDS-i thotë: Kysmet do të vijmë ta rregullojmë

Kuvendari i LDK-së në Kuvendin e Prizrenit, Petrit Hoxhaj ka reaguar në faqen e tij në fejsbuk ndaj KEDS-it, lidhur me mos intervenimin dhe sanimin e shtyllave elektrike në fshatin Vlashnje të Prizrenit, ku sipas tij ka dy vite që KEDS-i është i informuar dhe nuk ka ndërmarrë asgjë , edhe pse këto shtylla elektrika po paraqesin rrezikshmëri për banorët e këtij lokaliteti. Ai shprehet i shqetësuar ndaj KEDS-it për neglizhencën e tyre në rajonin e Vërrinit

Ja reagimi i plotë:

Ka që dy vite që është lajmëruar KEDS-i për këtë gjendje të rrezikshme të shtyllave elektrike në Vlashnje , por përgjigjja e KEDS-it është :
“Kysmet, do të vijmë ta rregullojmë”
Por unë kam një pyetje, kur është ky “Kysmet “që ju të vini, apo ndoshta duhet të ndodh ndonjë fatkeqësi, e ju të intervenoni.
Sinqerisht, është shumë shqetësuese çështja e KEDS-it në zonën e Vërrinit”, ka shkruar kuvendari, Hoxhaj ./tvprizreni.info/

Mos i humb

Kredi deri në fyt, kosovarët me rreth 3 miliardë euro borxh në banka

Opoja.net

Kosova dhe Turqia shumë shpejt me marrëveshjen për tregti të lirë

Opoja.net

Haradinaj priti në takim përfaqësuesit e shoqatës “Familja dhe Shpresa”

Opoja.net

Kosovarët në vendet e BE-së në hall, nuk iu njihen patentë-shoferët

Opoja.net

Mbillen fidanë me emrat e dëshmorëve, martirëve dhe të pagjeturve

Opoja.net

Heqja e vizave, kërkesa e vetme unike e Kosovës në Berlin

Opoja.net

Drejtori i Klinikës së Kirurgjisë së Fëmijëve: Kemi nevojë për kirurgë të profilizuar

Opoja.net

Të dielën mot me diell në Kosovë

Opoja.net

KDI: Kosova dhe Serbia larg normalizimit të marrëdhënieve

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net