Opoja.net

Këngëtarja e njohur botërore në video klipit të saj vendosë Nesim Kryeziu nga Opoja

Këngëtarja e njohur botërore në qendër të vidio klipit të saj e ve edhe Nesim Opojën – Kosovën.
Një këngë që duhet parë çdo opojar dhe kosovar, ngase Nesimi Kosova na nderon edhe kur nuk është në mesin tonë. Nësim Kryeziu nuk vdes kurrë.

Ja çfarë shkruan regjisori Murphy, i këtij video – kripi për Nesim Kryeziun

Murphy në këtë rast thotë: ‘We salute the life of Nesim Kryeziu (1938-2016) the wonderful man in the film performing a traditional dance with a glass of water on his head at a wedding in his village of Brezne in the Opoja region of Kosovo.”
E nderojmë jetën e Nesim Kryeziut (1938-2016) burrit të mrekullueshëm, i cili është në këtë video-klip që luan valle tradicionale me gotë në krye në një dasmë në fshatin e tij, në Brezne në regjionin e Opojës në Kosovë’.

Një falënderim të veçantë duhet ti shkon mikes sime Eli Krasniqi, e cila e dërgojë këtë regjisor në Opojë tek Nesim Kryeziu.

Shikone videon më poshtë:

Mos i humb

Manifestohet dita e shkollës “Ruzhdi Berisha” njëherit përvjetori i 50-të i kësaj shkolle (Foto)

Opoja.net

Myftiu i BIRK-së Mr. Naim Tërnava mbajti takim me imamët e KBI-së të Dragashit

Opoja.net

Aksident trafiku pa lëndime në aksin rrugor Prizren – Opojë

Kushtrim Guraj

Mevludin Krasniqi uron 50 vjetorin e Gjimnazit ” Ruzhdi Berisha ” Dragash

Opoja.net

Binjakëzimi i shkollave të komunës së Dragashit më ato të Kukësit po jep efekte pozitive

Opoja.net

Nxënësit e Dragashit të Premten aksion vullnetar për pastrimin e ambientit

Opoja.net

Ndodhi ajo që pritej – Aksident tek Laku i Rapçës!

Opoja.net

Krerët e komunës së Dragashit nderohen në Kukës për 20 vjetorin e eksodit masiv të shqiptarëve nga Kosova

Opoja.net

Privatizimi i KF OPOJËS, nuk do të lejohet kurrë!

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net