Opoja.net
Meka Mish

Kërkohet nga Barcelona, Real Madrid, PSG dhe Chelsea, Lyoni i cakton çmimin e largimit Mendyt

Ferland Mendy është njëri nga mbrojtësit e majtë më të mirë aktualisht në Evropë.

Mbrojtësi francez ka shkëlqyer në dy vitet e fundit me fanellën e Lyonit pas transferimit nga Le Havre.

E falë paraqitjeve të mira interesim për të kanë shfaqur skuadrat më të mëdha evropiane.

Barcelona,Real Madrid, Chelsea dhe Paris Saint Germain janë katër skuadrat e mëdha që janë në kërkim të mbrojtësit anësorë.

Ferland Mendy. (Foto: Shaun Botterill/Getty Images)

Dëshira e lojtarit është të luaj në një skuadër më të madhe dhe Lyon duket se nuk do t’ia mohon këtë dëshirë.

Klubi francez i ka caktuar edhe çmimin e largimit yllit të ri francez.

Për ta lënë të lirë të largohet Mendyn, Lyon po kërkon nga skuadrat e interesuara 45 milionë euro.

23-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 33 ndeshje me fanellën e Lyonit, ku ka shënuar tre gola dhe ka bërë pesë asistime. /Telegrafi/

Gjiganti

Mos i humb

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net

Xavi refuzon ta marrë drejtimin e Barcelonës: Nuk është ende momenti

Opoja.net

Ish-kampionia botërore vlerëson lartë Majlinda Kelmendin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net